Karlovy Vary, perla Západních Čech

Karlovy Vary, perla Západních Čech

Západočeské Karlovy Vary jsou turistickým cílem hlavně návštěvníků z východu a poté pro fandy festivalu KVIFF. Samotné centrum není zase až tak velké, dá se v klidu projít za odpoledne. Já jsem Karlovy Vary navštívila loni, ale díky tomu, že jsem si toto město opravdu oblíbila, vrátila jsem se tam ani ne po roce.

My jsme do Karlových Varů vyrazili z Prahy pouze na jeden den. Obě cesty jsme jeli autobusem od Flixbusu. Na Flixbus jsem četla hodně negativních recenzí, ale já s touto společností zatím žádný problém neměla (pokud nepočítám zpoždění 10 minut při příjezdu). Po příjezdu do Karlových Varů (zastávka tržnice nebo terminál) jsme se vydali prozkoumat krásy tohoto města. Začali jsme na náměstí Republiky, kde se nachází muzeum Jana Bechera a větší obchod s Becherovkami. Následně jsme pokračovali ulicí T. G. Masaryka, což je hlavní ulice pro turisty. Už v této ulici je mnoho obchodů se suvenýry a místní lázeňské oplatky se dají koupit prakticky na každém kroku. Nápisy tu najdete jak v češtině, ruštině, občas i ukrajinštině.

Karlovy Vary z výšky

Následně jsme pokračovali okolo řeky Teplé až ke kolonádám a náš cíl byla rozhledna Diana. Na rozhlednu se dá buď vyšlapat pěšky, ale my jsme volili cestu nahoru lanovkou a druhou po svých. Lanovka jezdí každých 15 minut a cena jízdenky pouze nahoru je 60 Kč, oba směry 90 Kč (NEpřijímají platební karty, pouze hotovost). Nahoře jsme navštívili rozhlednu Diana, která je zdarma a výhled je na celé Karlovy Vary a blízké okolí.. Můžete nahoru buď vyšlapat pěšky nebo je tu i výtah. Nahoře je restaurace Diana, ale pamatuji si z minula, že jídlo nebylo úplně nejlepší a ceny dost přemrštěné. Dále je možné navštívit Motýlí dům, Mini ZOO nebo dětské hřiště.
Zpátky dolů jsme šli po modré turistické značce. Cesta není nijak náročná, trvala nám asi 20 minut. Dále je tu potom i žlutá cesta, ale ta je delší a nevyjdete přímo pod lanovkou.

 

Procházka po městě

Šli jsme se podívat i k Grandhotelu Pupp, ve kterém se točil ne jeden známý film (např. Poslední prázdniny, Edith Piaf nebo Casino Royale).
Právě v tomto hotelu bydlí většina slavných osobností při filmovém festivale. Stavili jsme se na obědě poblíž a poté jsme se vydali okolo kolonád zase zpět. Ochutnali jsme i některé prameny, ale chuťově samozřejmě nejsou nejlepší. Pokud plánujete projít všechny prameny a ochutnat je, bude to možná na celé dopoledne, jelikož jich tu je okolo opravdu mnoho. Poblíž pramenů si můžete koupit speciální nádoby (hrníčky) na vodu z pramenů, ale dost lidí využívali i klasické plastové flašky. Zaujala mě prohlídka podzemí vřídelní kolonády, ale díky nedostatku času si ji necháme zase na příště.

 

Jak se dostat do Karlových Varů

Do Karlových Varů se dá dostat autobusy z Prahy od Student Agency nebo Flixbusu a budete tam za cca 2 hodinky. Sehnat ubytování v Karlových Varech je v době festivalu KVIFF nadlidský úkol, ale přes rok jsou hotely, penziony nebo AirBnb dostupné. Turistické centrum není zase až tak velké, dá se projít během dne. Pokud vás zajímají i místní muzea, galerie či okolí, naplánovala bych si výlet na 2 dny.

 

 

Pokud jste Karlovy Vary ještě nenavštívili, rozhodně o tom popřemýšlejte. Malebné turistické městečko, které je na jednodenní výlet ideální! Pokud jste Karlovy Vary navštívili, dejte vědět, co se vám tam líbilo nejvíce :).

 

 

 

 

 

Autor: Martina Koşar (Pecinová)
Fotky: Martina Koşar (Pecinová) – Canon EOS 750D
Fotky bez mého souhlasu nepoužívejte, prosím! 

Napsat komentář